Polski Ład

Gmina Lipinki otrzymała wstępne promesy dotyczące dofinansowania inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na łączną kwotę 8 418.000,00 zł. Pomoc finansowa z budżetu państwa zostanie przeznaczona na „Modernizację sieci dróg gminnych na terenie Gminy Lipinki wraz z nadzorem inwestorskim” oraz „Modernizację obiektów oświatowych na terenie Gminy Lipinki wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

W ramach zadania „Modernizację sieci dróg gminnych na terenie Gminy Lipinki wraz z nadzorem inwestorskim” zostanie wykonana modernizacja 16 dróg o łącznej długości ok. 8 310,00 mb. W zakres inwestycji wchodzi także sprawowanie nadzoru inwestorskiego. Szacowana wartość inwestycji wynosi 3 600 000,00 zł, dofinansowanie 3 420 000,00 zł.
W ramach zadania „Modernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Lipinki wraz z infrastrukturą towarzyszącą” zostanie wykonana termomodernizacja i modernizacja Szkoły Podstawowej w Lipinkach, modernizacja Szkoły Podstawowej w Pagorzynie wraz z zagospodarowaniem działki koło szkoły w teren rekreacyjno- sportowy z parkingiem, modernizacja i termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Wójtowej, modernizacja Szkoły Podstawowej w Krygu oraz zagospodarowanie terenu wokół szkoły, modernizacja placów zabaw przy szkołach w m. Lipinki, Wójtowa, Kryg oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania. Szacowana wartość inwestycji wynosi 5 880 000,00 zł, dofinansowanie 4 998 000,00 zł
Rządowy Fundusz Polski Ład to program bezzwrotnego dofinansowania realizowanych inwestycji. Dzięki pozyskanym środkom możliwa będzie realizacja ważnych dla Gminy Lipinki zadań z zakresu modernizacji infrastruktury drogowej oraz infrastruktury edukacyjnej.