Wójta Gminy Lipinki

Wójt Gminy Lipinki ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Gminy Lipinki w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Lipinki.

Przedmiotem konsultacji jest wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Lipinki.
Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji odnośnie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Lipinki.

1. Konsultacje przeprowadzone będą w okresie od dnia 7 marca do 6 kwietnia 2016 r.
w formie:
1) spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji, w formie Zebrania z mieszkańcami, umożliwiającego omówienie i ocenę propozycji wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Lipinki, a także wyrażenie uwag, opinii i propozycji oraz składanie ich do protokołu.
Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy Lipinki (Sala konferencyjna) w dniu 21 marca 2016 r. o godz. 14:00
2) zbierania uwag, propozycji i opinii w postaci papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza imiennego wyrażania opinii lub złożenia uwag.
3) badania ankietowego w postaci papierowej i elektronicznej, z wykorzystanie formularza badania ankietowego.
Wypełnione formularze można dostarczyć:
- drogą elektroniczna na adres: urzad@gminalipinki.pl
- drogą korespondencyjna na adres: Urząd Gminy Lipinki, 38 – 305 Lipinki 53
- bezpośrednio do sekretariatu: Urząd Gminy Lipinki, 38 – 305 Lipinki 53, pok. nr 2
- bezpośrednio do Referatu Budownictwa i Inwestycji, 38 – 305 Lipinki 53, pok nr 14

Materiały informacyjne oraz formularz konsultacyjny będą dostępne od dnia 7 marca 2016 r.
- na stronie internetowej Urzędu Gminy Lipinki pod adresem http://www.gminalipinki.pl
- na tablicach ogłoszeń Urzędu Gminy Lipinki,
- w sekretariacie Urządu Gminy Lipinki, 38 – 305 Lipinki 53, pok. nr 2
- w Referacie Budownictwa i Inwestycji, 38 – 305 Lipinki 53, pok nr 14

Uwaga!
Nie będą rozpatrywane propozycje i opinie:
- z datą wpływu przed dniem 7 marca i po dniu 6 kwietnia 2016 r.,
- niepodpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem (z wyjątkiem formularza badania ankietowego)
- przesłane w innej formie niż na formularzu konsultacji (za wyjątkiem propozycji i opinii zgłoszonych do protokołu w trakcie otwartego spotkania z interesariuszami rewitalizacji).

2. Harmonogram konsultacji społecznych w formie zebrania z mieszkańcami.
Konsultacje społeczne w formie zebrania z mieszkańcami - odbędą się w dniu 21 marca 2016 r. o godz.: 14.00 w Urzędzie Gminy Lipinki (Sala konferencyjna).

Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzenia ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji.
Obszar gminy znajdujący się w stanie kryzysowym z powodu koncentracji negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, niskiego poziomu edukacji lub kapitału społecznego, a także niewystarczającego poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym, można wyznaczyć jako obszar zdegradowany w przypadku występowania na nim ponadto co najmniej jednego z następujących negatywnych zjawisk:
1) gospodarczych;
2) środowiskowych;
3) przestrzenno-funkcjonalnych;
4) technicznych.

Obszar obejmujący całość lub część obszaru zdegradowanego, cechujący się szczególną koncentracją negatywnych zjawisk, na którym z uwagi na istotne znaczenie dla rozwoju lokalnego gmina zamierza prowadzić rewitalizację, wyznacza się jako obszar rewitalizacji.
Obszar rewitalizacji nie może być większy niż 20% powierzchni gminy oraz zamieszkały przez więcej niż 30% liczby mieszkańców gminy. Obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji może być podzielony na podobszary, w tym podobszary nieposiadające ze sobą wspólnych granic.
Niezamieszkałe tereny poprzemysłowe mogą wejść w skład obszaru rewitalizacji wyłącznie w przypadku, gdy działania możliwe do przeprowadzenia na tych terenach przyczynią się do przeciwdziałania negatywnym zjawiskom społecznym.

Wójt Gminy
/-/ mgr inż. Czesław Rakoczy