Konsultacje społeczne dotyczące opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Lipinki na lata 2015-2022

Wójt Gminy Lipinki, Zarzadzeniem nr 94/2015 z dnia 17 września 2015 r., ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych na potrzeby opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Lipinki na lata 2015 - 2022.

Ogłoszenie Wójta Gminy Lipinki

Celem konsultacji społecznych jest zapewnienie aktywnego udziału społeczności lokalnej przy opracowaniu programu rewitalizacji, pozyskanie partnerów do realizacji projektów rewitalizacyjnych, maksymalizacja efektywności i trafnosci wypracowanych kierunków działań.

Program rewitalizacji to opracowany i uchwalony przez samorząd lokalny wieloletni program działań zmierzający do wyprowadzenia obszarów zdegradowanych ze stanu kryzysu oraz stworzenia warunków do ich dalszego rozwoju. Objęcie danego obszaru programem rewitalizacji będzie stanowiło podstawę wspierania go poprzez programy unijne i instrumenty krajowe lub korzystania z preferencji w innych instrumentach, programach i działaniach sektorowych. Program rewitalizacji ujmuje działania w sposób kompleksowy (z uwzględnieniem projektów rewitalizacyjnych współfinansowanych ze środków EFRR, EFS, FS oraz innych publicznych lub prywatnych) tak, aby nie pomijać aspektu społecznego, ekonomicznego, przestrzennego, technicznego, środowiskowego i kulturalnego związanego zarówno z danym obszarem, jak i jego otoczeniem.

Formularz ankiety dostępny tutaj: ANKIETA

Poniżej zamieszczamy karty zadania inwestycyjnego i społecznego, na których należy zgłaszać projekty inwestycyjne lub społeczne do ujęcia w Gminnym Programie Rewitalizacji Gminy Lipinki na lata 2015-2022.

Wypełnione i podpisane przez  wnioskodawcę lub organizatora / realizatora  karty należy złożyć w terminie do 30.10.2015 r. w Urzędzie Gminy w Lipinkach pok. nr 14

Pliki