Pierwsza Strefa Aktywności w Gminie Lipinki już otwarta

Gmina Lipinki uzyskała dofinansowanie na wykonanie zadania pn. „Budowa otwartej strefy aktywności w miejscowości Wójtowa”. Pieniądze pochodząze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn.: „Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018”.
Strefa znajduje się przy budynku Wiejskim w Wójtowej. Teren został wyplantowany i ogrodzony, oświetlony oraz zapewniono ciągły monitoring terenu. Całość została podzielona na z 3 bloki:
- strefa aktywności
- strefa relaksu
- plac zabaw dla dzieci
W skład zadania wchodzą urządzenia siłowni plenerowej takie jak: równoważnia z poręczami, wioślarz podwójny i pojedynczy, biegacz, trenażer ramion, wahadło. W strefie relaksu znajdują się stoliki do szachów oraz ławki. Całość dopełnia niewielki plac zabaw wyposażony w miedzy innymi huśtawki dla dzieci i bujak.
            Mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli aktywnie bawić się wypoczywać.