Przekazanie wyposażenia i urządzeń ratownictwa strażakom-ochotnikom z województwa małopolskiego

Dnia 31 stycznia 2018 r. w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyła się oficjalna uroczystość przekazania wyposażenia i urządzeń ratownictwa strażakom-ochotnikom z województwa małopolskiego.  Strażacy z Małopolski, jako pierwsi, w ramach pilotażowego programu Funduszu Sprawiedliwości, otrzymali sprzęt ratowniczy. Symbolicznego przekazania sprzętu dokonał w amfiteatrze minister Zbigniew Ziobro w obecności podsekretarza stanu Michała Wosia, posła Edwarda Siarki oraz samorządowców i strażaków z różnych zakątków Małopolski, którzy dostali sprzęt z FS.

Gminę Lipinki reprezentował Czesław Rakoczy - Wójt Gminy Lipinki oraz zespół strażaków z Gminy Lipinki.
Na spotkaniu  Zbigniew Ziobro powiedział, że po sukcesie małopolskiej edycji programu zdecydował o uruchomieniu programu dla OSP w całej Polsce. Ministerstwo przekazało na ten cel 100 mln zł. - To największy program dla OSP w historii - powiedział i dodał, że decyzję o jego realizacji podjął pod wpływem i za namowami Edwarda Siarki, posła i prezesa Zarządu Wojewódzkiego OSP RP.

Galeria dostępna na: