Gminny przegląd kolęd i pastorałek

W dniu 26 stycznia 2017r.  Gminne Centrum Kultury w Lipinkach zorganizowało po raz 13 Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Lipinki. Celem przeglądu jest wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji w życiu codziennym.
          W konkursie wzięły udział grupy przedszkolne z Lipinek i Pagorzyny oraz szkoły podstawowe z terenu Gminy Lipinki.  Łącznie w przeglądzie udział wzięło około 100 osób. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Danuta Karp Opałka – przewodnicząca, Siostra Remigia, Anita Czapka i Marzena Stróżyk – członkowie. Uczestnicy wykonali utwory  na wysokim poziomie co zaowocowało wysokimi ocenami jury. Docenili oni również dobór repertuaru, instrumentów i strojów. Wykonawcy w czasie występów byli wspierani przez opiekunów szkolnych, rodziców i dziadków, którzy nagradzali ich gromkimi brawami. Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród oraz wspólnym poczęstunkiem.