Przejdź do stopki

Puchar Polski wraz z Pucharem Wójta Gminy Lipinki

Treść

W sobotę 16 lipca na stadionie sportowym w Wójtowej odbył się mecz Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice edycja 2016/2017, pomiędzy drużynami LKS Wójtowa – LKS „Nafta” Kryg. Spotkanie to było zarówno meczem o Puchar Wójta Gminy Lipinki.
Do przerwy drużyna Nafty wygrywała 2-1, natomiast cały mecz zakończył się remisem 2-2. Regulamin Pucharu Polski stanowi, iż w przypadku remisu nie ma dogrywki, a wyłonienie zwycięscy następuje w rzutach karnych i tak się też stało. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna Nafty Kryg, której zawodnicy nie pomylili się ani raz dając drużynie zwycięstwo 5-3 i awans do drugiej rundy. Przeciwnikiem będzie zespół LKS Staszkówka która pokonała drużynę KS Ropa.

Po zakończonym meczu w ceremonii wręczenia nagród udział wziął Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy, który wręczył uczestnikom ufundowane na tą okoliczność puchary oraz piłki.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy wzięli udział w grillu zorganizowanym przez działaczy LKS Wójtowa.